Branże

Maszyny sterowane numerycznie:
W środowiskach, w których maszyny pracują z dużą prędkością, wykorzystując powietrze do obsługi wrzecion, przedmuchiwania części lub zmiany głowic narzędzi oraz tam, gdzie zautomatyzowane procesy mają kluczowe znaczenie dla utrzymania płynnego obiegu produkcji, niezbędne staje się dostarczanie czystego i suchego powietrza w celu zmaksymalizowania czasu sprawności eksploatacyjnej urządzeń w ramach procesu.

Kompresory Aerius zapewniają długie odstępy pomiędzy serwisowaniem i są dostarczane ze zintegrowanym osuszaczem w celu zminimalizowania negatywnego wpływu sprężarki na środowisko w miejscach, w których wymagana jest praca ciągła.

*S1 silnik do pracy ciągłej jako standard przy 11 kW oraz powyżej

 

Przemysł hutniczy:
Produktywność znacząco zwiększa się, jeśli urządzenia takie jak przyrządy nastawcze, zaciski, uchwyty pneumatyczne, prasy, noże powietrzne są zasilane sprężonym powietrzem, zamiast prądem elektrycznym.

Wybranie zasilanych powietrzem pras pneumatycznych zapewniających niski stosunek masy do mocy w zakładach produkcji przemysłowej umożliwia wydłużenie czasu eksploatacji urządzeń w ramach procesu bez przegrzewania, a także obniżenie kosztów konserwacji.

Sprężarki Aerius to odpowiedni wybór, jeśli szukają Państwo maszyn nieskomplikowanych w utrzymaniu, łatwych w obsłudze oraz wytrzymujących ciągłą* i intensywną eksploatację.

*S1 silnik do pracy ciągłej jako standard przy 11 kW oraz powyżej

 

Serwisy samochodowe:
Czy w Państwa warsztacie samochodowym stosowane są narzędzia pneumatyczne lub pistolety natryskowe?
 

Czy korzystają Państwo również z kluczy pneumatycznych, przecinaków pneumatycznych, świdrów pneumatycznych lub pistoletów pneumatycznych? W przypadku tych oraz innych narzędzi pomagających wykonywać codzienne obowiązki, niezbędny jest wolnostojący, kompaktowy kompresor, odpowiedni do wszystkich czynności przeprowadzanych w warsztatach samochodowych.

W wielu warsztatach, w przypadku narzędzi i komór natryskowych głównym problemem jest wilgotność; właśnie dlatego niezbędne jest suche i czyste powietrze do wszystkich operacji. Jeśli zasadniczą kwestią jest również ograniczona przestrzeń, a także troska o poziom emisji hałasu i wpływ na środowisko naturalne, nasze montowane na zbiornikach sprężarki Aerius z wbudowanymi osuszaczami stanowią idealny wybór.
 

Aerius to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich oraz średnich warsztatów, które spełni potrzeby zarówno w przypadku rzadszej eksploatacji, jak i pracy ciągłej. Proste, montowane na podstawie jednostki lub maszyny ze zintegrowanymi zbiornikami odbiorczymi oraz osuszaczami zajmują niewiele miejsca i ograniczają poziom emisji hałasu.

 

Formowanie plastyczne:
Przemysł tworzyw sztucznych jest w pełni zasilany sprężonym powietrzem, poczynając od procesu produkcji sterowników pneumatycznych i siłowników, maszyn formujących, sprzętu do cięcia, stacji do klejenia oraz przenośników, aby wymienić tylko niektóre zastosowania.

Im proces jest bardziej zautomatyzowany, tym większa prawdopodobnie będzie liczba zastosowań wymagających czystego, suchego powietrza.
 

Kompresory Aerius ze zintegrowanymi osuszaczami stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zautomatyzowanych procesów, minimalizując czasy przestoju oraz zapewniając stałą wydajność.

 

Drukowanie:
Przemysł drukarski jest jednym z największych sektorów produkcyjnych, w którym stosowane jest sprężone powietrze w celu zapewnienia niezawodnej i ekonomicznej produkcji.

Większość czynności związanych z drukowaniem kumuluje się w określonych godzinach w ciągu dnia, w momencie gdy system pneumatyczny jest bardzo obciążony. Jednakże nieczynne maszyny nadal mogą wymagać niewielkiej ilości powietrza poza godzinami szczytu. Z tego względu kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór maszyny pod względem gabarytów.

Gama sprężarek Aerius jest zaprojektowana w celu zwiększenia efektywności codziennych operacji. Bez względu na to, czy potrzebują Państwo niewielkiej maszyny do eksploatacji nieciągłej lub wysokowydajnego rozwiązania do pracy pod stałym obciążeniem, sprężarki Aerius oferują prostotę działania. Zintegrowane zbiorniki odbiorcze o pojemności 272 lub 500 litrów pomogą sprostać szczytowym zapotrzebowaniom, minimalizując jednocześnie ilość niezbędnego miejsca.

 

Odlewanie metalu:
Sprężone powietrze jest stosowane w dużych maszynach produkcyjnych każdej odlewni ze względu na jego niski koszt oraz aspekty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, co posiada fundamentalne znaczenie w tej branży.

Niezawodne i ciągłe dostarczanie powietrza ma kluczowe znaczenie w celu zagwarantowania maksymalnej sprawności eksploatacyjnej – krytycznego czynnika procesu produkcji. Sprężarki Aerius z silnikami do pracy ciągłej zapewniają, że podczas procesu nie dojdzie do niespodziewanego przestoju, a kompaktowa budowa pozwala zminimalizować ilość niezbędnego miejsca.

*S1 silnik do pracy ciągłej jako standard przy 11 kW oraz powyżej